Newsletter 
Wstecz
linia

Nasi partnerzy

Katowice

Studencka Kawiarnia Możliwości

studenckakawiarniamozliwosci_logo.jpgStudencka Kawiarnia Możliwości to inicjatywa Uniwersytetu Śląskiego oraz Śląskiej Kawiarni Naukowej na rzecz studentów uczących się na Śląsku, która ma na celu wsparcie rozwoju osobistego studentów oraz pomoc w przystosowaniu się do nowych oczekiwań i zadań, jakie stawia przed nimi życie studenckie.

Inni oceniają Cię lepiej, niż Ty sam?
Masz masę pomysłów, ale boisz się ich realizować?
Czujesz się zagubiony wśród społeczności akademickiej?
Brakuje Ci motywacji i nie radzisz sobie ze stresem?
Czas przepływa Ci pomiędzy palcami?
…chcesz to zmienić?

Oprócz licznych darmowych materiałów dostępnych na stronie www.wiecjestem.us.edu.pl/kawiarnia-mozliwosci możesz uczestniczyć w jednym z pięciu dwudziestogodzinnych cykli bezpłatnych warsztatów przygotowanych przez doświadczonych, wykwalifikowanych trenerów. Ich celem jest rozwój cech i kompetencji, które często sprawiają studentom problem, a ich wzmocnienie znacznie ułatwia wkraczanie w dorosłe życie.

Każda grupa warsztatowa spotka się 3-4 razy, w zależności od ilości uczestników oraz ustaleń prowadzącego. Spotkania będą odbywać się w soboty października i listopada.

Grupa 1:
Ciężko Ci nawiązać nowe znajomości, czujesz się osamotniony pośród setek nowych twarzy? Zapisz się do grupy rozwijającej kompetencje społeczne. Celem prowadzonych warsztatów będzie m. in. rozwój umiejętności komunikacyjnych, autoprezentacyjnych, wypracowanie otwartości na ludzi i umiejętności nawiązywania nowych znajomości.

Grupa 2:
Twoim problemem jest strach przed nowymi wyzwaniami? Rozwiń się z grupą „otwartości na doświadczenia”. Celem prowadzonych warsztatów będzie m. in. wcielanie w życie najbardziej odważnych i szalonych pomysłów, nauczenie się podejmowania ryzyka, przełamywanie lęku przed testowaniem siebie w nowych sytuacjach.

Grupa 3:
Nie masz o sobie dobrego mniemania i boisz się, że studia „na pewno Cię przerosną?” Popracuj nad tym wraz w grupie „poczucia własnej wartości”. Celem prowadzonych warsztatów będzie m. in. nauczenie się adekwatnego oceniania siebie i innych, rozwój umiejętności dostrzegania tego, co najlepsze w sobie i wokół siebie, nabranie umiejętności docenienia samego siebie.

Grupa 4:
Trudno Ci się zebrać, czas ucieka, a obowiązków nie ubywa? To temat przewodni grupy „motywacji i zarządzania sobą”. Celem prowadzonych warsztatów będzie m. in. nauczenie uczestników prawidłowego zarządzania własnym czasem i kreowania motywacji do działań.

Grupa 5:
Zdarza się, że uporczywy lęk i stres przeszkadza, a nawet paraliżuje Cię? Grupa radzenia sobie ze stresem i emocjami jest w sam raz dla ciebie! Celem prowadzonych warsztatów będzie m. in. nauczenie się zarządzania stresem, wykorzystywania go w konstruktywny sposób, nabranie umiejętności rozróżniania własnych emocji i wyciągania z nich wniosków.

linia
dodano: 30.10.2013, 12:57
linia
www.kawiarnianaukowa.pl 2007-2009 (c) | design by ikah.net

Multimedia

Gaz łupkowy. Będziemy energetyczną potęgą?

ekran.jpg

Rozmowa z dr Pawłem Poprawą, geologiem.

st zobacz video

st o spotkaniu


Muzyka uchem fizyka

zrzut_youtube-muz.jpg

Rozmowa z prof. Ernestem Aleksym Bartnikiem.

st zobacz video

st o spotkaniu


Historia najnowsza - jak o niej rozmawiać?

zrzut_youtube-hist.jpg

Rozmowa z Zuzanną Kurtyką, dziennikarzem Piotrem Zarembą i historykiem z IPNu Adamem Dziurokiem.

st zobacz video

st o spotkaniust archiwum