Newsletter 
Wstecz
linia

Nasi partnerzy

Katowice

POWIETRZE

wiatr.jpgW sobotę 3 października w katowickim Rondzie Sztuki (Klub Oko Miasta) rozpoczęliśmy Kawiarnię Naukową Dzieciom. Punktualnie o 9.00 rano 40-stoosobowa grupa dzieci ze świetlic środowiskowych (woj. śląskie) zaczęła przygodę z żywiołem Powietrza. (ZOBACZ RELACJĘ)

Dzieci dowiedziały się o powietrzu wiele. Z czego się składa, jakie ma właściwości, jaką siłę, jak wygląda i jak się zachowuje w różnych warunkach? Uczestnicząc w pokazie zupełnie zapomniały, że to nauka. Zabawa była przednia.

Powietrze
Powietrze


Po krótkiej przerwie śniadaniowej. Z nową energią przystąpiły do budowania balonów, które potem każda drużyna wypełniała ciepłym powietrzem, mierząc czas unoszenia się balona. Na koniec największą furorę zrobiły rakiety wystrzeliwane w dal. Satysfakcja tym większa, że zrobione z materiałów dostępnych na każdym podwórku. Z wypiekami na twarzach opuszczały katowickie Rondo Sztuki, trzymając w objęciach plastikowe butelki z zamocowanymi rurkami PCV, czy worki na śmieci, które podczas warsztatów zamieniły się w zabawki edukacyjne i bardzo przydatne rekwizyty do przeprowadzania doświadczeń naukowych. Nasza dewiza potwierdziła się w 100%, że: Zabawa z żywiołami = nauka bez przymusu.

Powietrze
Powietrze
Powietrze


Na kolejne spotkanie zapraszamy 30 października. Tym razem transmisja internetowa dojdzie do skutku, a ta z poprzedniego spotkania dzięki inicjatywie „Partnerstwo dla Przyszłości” zamieszczona zostanie niebawem na naszej stronie internetowej.

Powietrze

Materiały tekstowe i ilustrowane przepisy na rakietę powietrzną znaleźć można w październikowym wydaniu „Małego Gościa Niedzielnego”, gdzie w przyszłym numerze drukowane będą kolejne informacje na temat żywiołu Ognia i następne instrukcje na doświadczenia naukowe dla każdego.


Zapraszamy do udziału dzieci z placówek opiekuńczo – wychowawczych. Są jeszcze wolne miejsca na edycję, która rozpocznie się w marcu i we wrześniu 2010 roku!!!

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ:

FIO

MalyGosc

partnerstwo


linia
dodano: 07.10.2009, 12:26 | edytowano: 11.11.2009, 21:19


Projekt współfinansowany przez:


Mały Gość Partnerstwo dla Przyszłości FIO
linia
www.kawiarnianaukowa.pl 2007-2009 (c) | design by ikah.net

Multimedia

Gaz łupkowy. Będziemy energetyczną potęgą?

ekran.jpg

Rozmowa z dr Pawłem Poprawą, geologiem.

st zobacz video

st o spotkaniu


Muzyka uchem fizyka

zrzut_youtube-muz.jpg

Rozmowa z prof. Ernestem Aleksym Bartnikiem.

st zobacz video

st o spotkaniu


Historia najnowsza - jak o niej rozmawiać?

zrzut_youtube-hist.jpg

Rozmowa z Zuzanną Kurtyką, dziennikarzem Piotrem Zarembą i historykiem z IPNu Adamem Dziurokiem.

st zobacz video

st o spotkaniust archiwum