Newsletter 
Wstecz
linia

Nasi partnerzy

Katowice

Laur dla Śląskiej Kawiarni Naukowej

statuetka_m.jpgStowarzyszenie Śląska Kawiarnia Naukowa została uhonorowana nagrodą Laur Studencki 2009 w kategorii Promotor Kultury Studenckiej. Nagrodę przyznaje Samorząd Studencki Uniwersytetu Śląskiego.

Gala wręczenia nagród odbyła się 14 stycznia w Kinoteatrze RIALTO w Katowicach. Wzięli w niej udział rektorzy śląskich uczelni, parlamentarzyści, samorządowcy i licznie zgromadzeni studenci.
Idea Lauru Studenckiego narodziła się w 2007 roku z refleksji i dyskusji (m. in. z członkami kół naukowych) o potrzebie podziękowania osobom i instytucjom, które okazują pomoc w organizacji akademickich przedsięwzięć, wspomagają je finansowo czy po prostu inspirują do tworzenia.

Rozdanie Laurów


W kategorii organizacja przyjazna studentom nagrodę przyznano Urzędowi Miasta Katowice, tytuł przyjaciela studenta otrzymał dr Bernard Grzonka z WNS, wydarzeniem kulturalnym roku był Festiwal Ars Cameralis, promotorem kultury studenckiej zostało Stowarzyszenie Śląska Kawiarnia Naukowa. Nagrodę honorową odebrali rektorzy śląskich uczelni, prof. Wiesław Banyś (UŚ) i prof. Jan Pyka (AE) za budowę Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej.


linia
dodano: 14.01.2010, 22:39 | edytowano: 17.01.2010, 10:34
linia
www.kawiarnianaukowa.pl 2007-2009 (c) | design by ikah.net

Multimedia

Gaz łupkowy. Będziemy energetyczną potęgą?

ekran.jpg

Rozmowa z dr Pawłem Poprawą, geologiem.

st zobacz video

st o spotkaniu


Muzyka uchem fizyka

zrzut_youtube-muz.jpg

Rozmowa z prof. Ernestem Aleksym Bartnikiem.

st zobacz video

st o spotkaniu


Historia najnowsza - jak o niej rozmawiać?

zrzut_youtube-hist.jpg

Rozmowa z Zuzanną Kurtyką, dziennikarzem Piotrem Zarembą i historykiem z IPNu Adamem Dziurokiem.

st zobacz video

st o spotkaniust archiwum